Opublikowano: 2018-08-01

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

otwarcie wystawy autorskiej

2018-08-17 – 2018-08-17
17 sierpnia odbędzie się otwarcie autorskiej wystawy Anny Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, „Widok z okna” – „Technika Anny Fic-Lazor i jej rozwój to nieustanne podglądanie i uczenie się od mistrzów. Po pierwsze Rembrandt – zobaczony po raz pierwszy na żywo „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” – jeden z sześciu znanych pejzażów mistrza – malarka wspomina jednym słowem – „odleciałam”. Bogactwo faktur, głębia, światło, odwaga impastów, wspaniałe żółcie. Wielka lekcja. Ale też Turner – geniusz malowania stanów powietrza: mgieł, dymów, wszystkiego, co zjawiskowe i nieuchwytne, czyli istoty malarstwa. Zapytana z kolei o Maneta i jego słynne czernie, potwierdza bliskość i podziw” – Katarzyna Rzehak, historyk sztuki, krytyk, czerwiec 2018. 17.08.2018 r., Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, godz. 18:00.